Zamawianie kuriera / transportu / przewozu

1Na kiedy zamówić kuriera po odbiór paczki przeznaczonej do wysyłki z Polski do Anglii?
Zamówienia najlepiej składać do środy włącznie, w tygodniu którego ma dotyczyć zlecenie. Dołożymy jednak wszelkich starań, by zrealizować zamówienia złożone również w czwartek. Niemniej jednak nie możemy zagwarantować realizacji zamówień złożonych w ostatniej części tygodnia.
2Na kiedy zamówić kuriera po odbiór paczki przeznaczonej do wysyłki z Anglii do Polski?
Zamówienie najlepiej składać do piątku włącznie, w tygodniu którego ma dotyczyć zlecenie. Dołożymy jednak wszelkich starań, by zrealizować również zamówienia złożone w sobotę lub niedzielę, nie mniej jednak prosimy o zrozumienie i składanie zleceń w możliwie najszybszym czasie, gdyż nie zawsze możemy zagwarantować realizację tych, które zostały złożone najpóźniej.
3Czy mogę anulować zamówienie?
Tak, jednakże anulowanie zamówienia zależne jest od etapu na jakim znajduje się jego realizacja. Może się to również wiązać z dodatkową opłatą.
4Jakie informacje muszę podać w zamawiając usługę transportu osób?
Imię i nazwisko osoby/osób wyjeżdżającej, dokładny adres skąd dana osoba/osoby wyjeżdża (wraz z kodem pocztowym), telefon kontaktowy, dokładny adres docelowy (wraz z kodem pocztowym).
5Jakie informacje muszę podać zamawiając kuriera (Przesyłka)?
Dane nadawcy: imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj), numer telefonu, adres odbiorcy: imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj), numer telefonu.
6Jakie informacje muszę podać w przypadku transportu zwierzęcia?
Dane osoby wysyłającej: Imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj) numer telefonu. Adres odbiorcy zwierzaka: Imię, Nazwisko, dokładny adres zamieszkania (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj) numer telefonu. Ważne jest również by każdy klient zapoznał się z informacjami zawartymi na stronach:
Przemieszczanie zwierząt towarzyszących z Polski do państw Unii Europejskiej
Przemieszczanie zwierząt towarzyszących do Polski z państw Unii Europejskiej
Taking your pet abroad
7W jakim czasie przesyłka zostanie dostarczona?
Czas realizacji przesyłki to zazwyczaj 2-3 dni robocze. Od dnia wyjazdu podanego na stronie.

Adresowanie przesyłki

1Jak zaadresować przesyłkę?

W przypadku nadawania przesyłki z Polski, będzie to indywidualnie ustalane telefonicznie. W przypadku nadawania przesyłki z Anglii proszę o zamieszczenie na przesyłce takich informacji jak:
nazwa firmy,
imię i nazwisko osoby kontaktowej,
imię i nazwisko odbiorcy,
dokładny adres dostawy (wraz z kodem pocztowym),
telefon kontaktowy.

Przeprowadzki

1Jakie są koszty przeprowadzki?
Koszty przeprowadzki są ustalane indywidualnie z klientem.
2Jakie mogą być maksymalne gabaryty przewożonych towarów?
Bez większych problemów jesteśmy wstanie przewieźć towary o długosci do 2,30 m. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość transportu towarów przekraczających powyższe wymiary. W celu ułatwienia prosimy o przesyłanie zdjęcia przez formularz kontaktowy, e-mail lub facebook.
3W jakie dni tygodnia możliwe sa przeprowadzki?
Dni w których możliwe są przeprowadzki ustala się indywidualnie z klientem. Po omówieniu podstawowych informacji związanych z rodzajem transportu, wspólnie wybierzemy termin, który będzie najdogodniejszy dla obu stron.

Pakowanie

1Jak mam zapakować paczkę/przesyłkę?
Sprawdzonym sposobem pakowania przesyłki jest stabilne ułożenie przedmiotu w mocnym, kartonowym pudełku. Zabezpieczamy je od wewnątrz folią bąbelkową, steropianem lub innym materiałem, następnie dokładne oklejenie przesyłki specjalną taśmą lub owinięcie w folię stretch, wrap. Nie mniej jednak Mobi-Travel akceptuje również przesyłki zapakowane niestandardowo. Ponadto zaleca się nie przekraczanie wagi 30 kg na paczkę. W przypadku większej wagi proponujemy rozdzielenie (w miarę możliwości) przesyłki na mniejsze opakowania do 30 kg. Opłata pobierana jest od wagi a nie od ilości przesyłek.
2Czy paczki można ze sobą łączyć?
Tak, jednak dla bezpieczeństwa radzimy, aby połączone ze sobą elementy tworzyły jedną całość (solidne złączenie taśmą lub zabezpieczone folią stretch, wrap. Firma nie ponosi odpowiedzialności za odłączenie się od siebie w trakcie przesyłki połączonych elementów - dlatego warto w takich sytuacjach opisać danymi obie przesyłki.
3Czy waga poszczególnych paczek w przesyłce się sumuje?
Jeśli kilka elementów zostaje wysłanych z jednego miejsca i adres nadawcy jest taki sam, to wagi poszczególnych elementów zostają zsumowane. Dla przykładu: 20kg + 10kg = £20+£10. Jeżeli przesyłki wychodzą z różnych miejsc, traktujemy to jako odrębne usługi. Podobnie w przypadku gdy przesyłki wychodzą z jednego miejsca, ale mają dotrzeć pod różne adresy.
4Chciałbym wysłać torbę lub walizkę, czy jest możliwe?
Tak, prosimy jednak o dokładne zabezpieczenie torby lub walizki poprzez owinięcie jej folią stretch, wrap, ze szczególnym uwzględnieniem suwaków. Firma nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty, które w wyniku transportu/sortowania mogły wypaść z nieodpowiednio zabezpieczonych przesyłek.
5Czy mogę do paczki włożyć kilka paczek papierosów, lub alkohol?
Nie. W paczce kurierskiej/pocztowej pod żadnym pozorem nie wolno przewozić towarów akcyzowych tj. papierosy, tytoń lub alkohol. Jest to zabronione przepisami prawa. W przypadku ewentualnej kontroli za wszelkie koszty związane z naniesionym mandatami oraz opóźnieniami odpowiada nadawca. Korzystając z usług naszej firmy, nadawca oświadcza, że paczka nie zawiera przedmiotów zabronionych. Przewożąc wyroby tytoniowe lub alkohol, osoba przewożąca musi być fizycznie obecna w trakcie transportu.
6Czy mogę do paczki włożyć słoiki?
Oczywiście, jednak z uwagi na możliwość łatwego uszkodzenia tego rodzaju przesyłki, prosimy o dokładne zabezpieczenie każdego słoika oraz informację na przesyłce o znajdującym się wewnątrz szkle. Towar źle zabezpieczony może spowodować uszkodzenie zarówno Państwa jak i innych paczek.
7Czy można przewozić kosmetyki?
W przypadku planowania transportu kosmetyków oraz perfum prosimy o wcześniejszy kontakt.
8Czy można przewozić leki?
W paczce mogą znajdować się dopuszczone do obrotu - legalne środki chemiczne takie jak witaminy, suplementy diety oraz środki przeciwbólowe. Nie mniej jednak prosimy ograniczyć ich ilości do minimum, aby nie nosiły znamion przemytu. Absolutnie nie wolno przewozić zakazanych prawem, nielegalnych substancji pobudzających, wzmacniających, dopingowych czy sterydów.
9Czy w paczce może znajdować się żywność?
Tak, jednakże Mobi-Travel nie ponosi odpowiedzialności za żywność i towary wymagające temperatury kontrolowanej i szybko psujące się. Zaleca się wkładanie wymagających tego produktów w opakowania hermetyczne oraz bardzo dokładne zabezpieczenie przesyłki. Paczki nie są przewożone pojazdami wyposażonymi w chłodnie. Czas realizacji przesyłki to zazwyczaj 2-3 dni robocze.
10Czy można wysłać rower lub telewizor LCD?
Jak najbardziej można wysłać rower lub Telewizor, który został zapakowany w karton - najlepiej oryginalne opakowanie producenta, Zalecamy, by po stronie ekranu dołożyć dodatkowy karton i zabezpieczyć telewizor folią bąbelkową. Dodatkowo prosimy o ustawienie telewizora ekranem w pozycji pionowej i oznakowanie przesyłki kierunkami ustawienia. Koszt przesyłki roweru można zmniejszyć, rozkładając go na części i pakując w karton. Przypominamy również, że w przypadku przesyłek, których długość przekracza 120 cm zalecany jest kontakt telefoniczny!

Nadanie oraz doręczenie przesyłki

1Czy mogę się umówić z kurierem na konkretna godzinę?
W niektórych przypadkach istnieje możliwość umówienia określonej pory dnia odbioru przesyłki. Wszystkie szczegóły dotyczące odbioru ustalane są indywidualnie w trakcie składania zlecenia.
2Czy kurierzy kontaktują się z klientem przed odbiorem i dostawą przesyłki?
W większości przypadków w Polsce kurierzy kontaktują się telefonicznie przed dostarczeniem/odbiorem przesyłki. W UK natomiast zawsze dostarczenie/odbiór przesyłki jest poprzedzony kontaktem telefonicznym.
3Czy mogę podać, jako adres dostawy/odbioru adres mojej pracy?
Oczywiście. Najlepiej podać taki adres doręczenia przesyłki, pod jakim będą Państwo dostępni w godzinach doręczeń czyli pomiędzy godziną 9:00 a 20:00. Kurier bez problemu dostarczy przesyłkę we wskazane przez Państwa miejsce pracy.
4Czy przesyłki są odbierane w soboty?
W przypadku zapotrzebowania odbioru przesyłki w Polsce w sobotę nalicza się dodatkową opłatę.
5Co jeśli nikogo nie było podczas pierwszej próby doręczenia/odebrania przesyłki?
W przypadku kiedy kurier nie zastał nikogo pod wskazanym adresem w ciągu kolejnych dni próba dostarczenia zostanie podjęta ponownie. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość pozostawienia przesyłki w okolicznym sklepie lub u sąsiadów.
6Moja paczka waży 35 kg, czy kurier ją wniesie?
Nie jest to obowiązkiem kuriera, nie mniej jednak istnieje taka możliwość. Zalecamy jednak nie przekraczania wagi 30 kg na paczkę. Jeśli jest taka możliwość prosimy o rozdzielanie zawartości na więcej opakowań. Cena przesyłki naliczana jest od wagi a nie ilości przesyłek.

Płatności

1Jak można zapłacić za usługę?
1. Gotówką u naszego kuriera. 2. Z góry przed zakończeniem usługi na konto UK lub konto PL (w opisie proszę podać nazwisko oraz miejscowość nadania i odbioru przesyłki). 3. Za pomocą usługi PayPal (opłata dodatkowa 2%).
2Ile wynosi opłata z tytułu przyjazdu kuriera?
Klient nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.
3Na jaki numer konta powinna zostać uiszczona opłata za usługę?
Wpłat należy dokonywać na poniższe konto brytyjskie: Mobi-Travel Ltd. 34 Violet Close NN188NW Corby Numer konta: 28109026880000000133602963
4Co jeśli chciałbym dokonać płatności na konto polskie?
Jeżeli chcą Państwo dokonać płatności na polski numer konta, prosimy o przesłanie dodatkowej informacji.
5Na jaki adres email mam dokonać płatności poprzez PayPal?
Adres płatności do systemu PayPal jest taki sam jak nasz adres kontaktowy, czyli info@mobi-travel.com . Przypominamy, że opłata dokonana przez PayPal wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 2%.

Tracking

1Jak mogę sprawdzić aktualny status paczki?
Informacje o aktualnym statusie paczki zostaną klientowi przekazane przy uprzednim kontakcie telefonicznym.

Bezpieczeństwo

1Czy paczki są ubezpieczone?
Tak.
2Paczka zawiera rzeczy wartościowe. Czy mogę sprawdzić stan tych rzeczy podczas dostawy?
Obowiązkiem odbiorcy jest sprawdzenie zawartości paczki przy kurierze. Jeśli klient nie wnosi zastrzeżeń do stanu przesyłki potwierdza to własnoręcznym podpisem odbioru paczki.
3Co zrobić, jeśli moja przesyłka została uszkodzona?
Zastrzec ten fakt podczas odbioru przesyłki u kuriera, by mógł zaznaczyć tę informację przy doręczeniu (przed podpisaniem odbioru). Niezwłocznie zgłosić nam ten fakt drogą mailową lub w formularzu reklamacyjnym dostępnym w potwierdzeniu nadania paczki, podając takie informację jak: rodzaj uszkodzenia, oznakowanie przesyłki (rodzaj materiału, np szkło), przebieg zdarzenia oraz wysokość roszczenia. Należy załączyć również dokumenty potwierdzające wartość uszkodzonych w transporcie rzeczy. Reklamacje bez pełnej dokumentacji nie będą uwzględniane.

Usługi komercyjne

1Sprzedaję towary na eBay lub Allegro i chciałbym nawiązać współpracę.
Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem z nami dłuższej współpracy prosimy o kontakt drogą elektroniczną. W swoim zapytaniu prosimy uwzględnić takie informacje jak: ilość paczek przesyłanych tygodniowo/miesięcznie, przedział wagowy paczek i orientacyjne wymiary paczek. Przygotowaliśmy specjalną ofertę magazynowania dla klientów sprzedających na Allegro i nie tylko. W chwili sprzedaży towaru wydajesz nam dyspozycję wysyłki, a my następnego dnia roboczego dostarczamy paczkę klientowi.
2Czy wystawiacie fakturę VAT?
Obecnie nie jesteśmy płatnikiem podatku VAT - wystawiamy tylko rachunek.

Transport

1Gdzie znajdują się przystanki początkowe i końcowe w Polsce?
Nie ma. Jest to usługa door2door (z domu do domu).
2Gdzie znajdują się przystanki początkowe i końcowe w Wielkiej Brytanii?
Nie ma. Jest to usługa door2door (z domu do domu).
3W jakie dni można wyjechać z Polski?
W każdy piątek.
4W jakie dni można wyjechać z Wielkiej Brytanii?
W każdą niedzielę.

Transport zwierząt

1Jak zabezpieczyć zwierzę do transportu?
Jeżeli zwierzę jest przewożone bez opieki, to właściciel powinien udostępnić klatkę lub transporter. Poza tym powinny być przygotowane - pokarm i woda do picia, smycz do wyprowadzania oraz kuweta w przypadku kota.
2Czy potrzebne są jakieś dokumenty?
Prosimy o zadbanie aby lekarz weterynarii wystawił specjalny paszport dla zwierzaka, w którym będą znajdowały się wszystkie aktualne szczepienia.
3Czy są ograniczenia odnośnie wielkości transportowanych zwierząt?
Teoretycznie możemy przetransportować każde zwierzę, które mieści się w aucie a jego przewóz nie jest zabroniony prawnie.