Przewoz-paczek

Przewóz paczek to jedna z podstawowych usług Mobi-Travel. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników, każdy ładunek przewożony jest szybko i bezpiecznie do celu. Dzięki sporej flocie kurierskiej, jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie odebrać I dostarczyć paczki do celu.

Mobi-Travel dostarcza paczki na trasie Polska ? Anglia, jadąc przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Francję. Nasi kurierzy odbierają i dostarczają paczki na terenie całej Polski. W przypadku Wielkiej Brytanii, nasz zasięg, obejmuje następujące hrabstwa: Kent, Buckinghamshire, Bedfordshire, Cambridgeshire, Northamptonshire, Hertfordshire, East Sussex, Londyn, Surrey, Essex, Suffolk, Norfolk oraz Lincolnshire. Dokładną mapę znajdą Państwo w zakładce „TRASY”.Jeśli są Państwo zainteresowani dostarczeniem paczki w innym państwie na naszej trasie, prosimy o kontakt telefoniczny, aby omówić szczegóły.

Nie narzucamy standardów, co do opakowania w jakim znajdować ma się paczka. Wskazane jest jednak, by paczki były w opakowaniach kartonowych, co ułatwi ich przenoszenie i układanie. Istotne jest jednak, by przy wysyłce wielu paczek, waga jednej nie przekraczała 30 kg. Dodatkowy kontakt jest wymagany w przypadku przesyłek, których długość przekracza 120 cm.

Za wszystkie przesyłki do 20 kg obowiązuje stawka 20,00 GBP. Za każdy kolejny kilogram obowiązuje przelicznik 1 kg=1,00 GBP. Przykładowo za paczkę o wadze 25 kg zapłacą Państwo 25,00 GBP. Uwaga! nie sumujemy wagi wielu paczek, pod ten sam adres!

Nasi klienci, co raz częściej pytają nas o to, czy można wysyłać w paczkach alkohol lub wyroby tytoniowe. Niestety odpowiedź brzmi: NIE. Aby móc dostarczyć za granicę alkohol lub papierosy, trzeba być obecnym przy przewozie tych artykułów. Jednak w przypadku, gdy decydują się Państwo na wysyłkę powyższych artykułów w paczce kurierskiej, musi to zostać zgłoszone przed transportem do HM Revenue & Customs. W tym wypadku trzeba uiścić opłaty celne i podatek. Brak zgłoszenia grozi mandatem i utratą zawartości przesyłki. Wszystkie informacje dostępne są pod tym adresem:

https://www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs

Informujemy jednocześnie, iż każdy zamawiający usługę przesyłki paczek, oświadcza jednocześnie, że ich zawartość nie zawiera towarów zakazanych!

Posiadamy brytyjskie ubezpieczenie przewoźnika Goods In Transit Insurance.

W przypadku przewozu paczek wymagamy podania następujących informacji:

a) Imię i Nazwisko nadawcy
b) Numer telefonu nadawcy
c) Adres nadawcy
d) Imię i Nazwisko odbiorcy
e) Numer telefonu odbiorcy
f) Adres odbiorcy
g) Opisz swoją przesyłkę

UWAGA

W związku z rozwojem firmy oraz przede wszystkim w celu usprawnienia i podniesienia jakości świadczonych usług zdecydowaliśmy się na zmianę zasad przewożonych przesyłek. Od dnia 01.06.2018 każda przesyłka musi być zapakowana w karton. W szczególności rowery , wózki , torby „pasiaki” itp. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia zawartości innych transportowanych tym samym frachtem przesyłek oraz skraca czas doręczenia do adresata.

Jeżeli nadawca nie ma możliwości spakowania paczki w karton lub nie ma na to czasu możemy się tym zająć. Koszt takiej usługi to 10 funtów doliczane do każdej paczki.

Liczymy że powyższe zmiany usprawnią naszą pracę oraz skrócą czas oczekiwania na paczkę przez Państwa.

TUTAJ

Aby zamówić kuriera online kliknij przycisk

Transport-osob

Kolejną ze sztandarowych usług Mobi-Travel jest transport osób. Tysiące zadowolonych klientów świadczą o profesjonalnym podejściu i bezpiecznym przewozie do celu.

Nasza firma świadczy usługi na trasie Polska ? Anglia, jadąc przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Jeśli są Państwo zainteresowani transportem do jednego z pośrednich krajów, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wyjazdy z Polski odbywają się w każdy piątek, natomiast wyjazdy z Anglii w każdą niedzielę.

W Polsce, Mobi-Travel dowozi i odbiera swoich klientów ze wskazanego adresu w województwie dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim. W przypadku Wielkiej Brytanii, nasz zasięg, obejmuje następujące hrabstwa: Kent, Buckinghamshire, Bedfordshire, Cambridgeshire, Northamptonshire, Hertfordshire, East Sussex, Londyn, Surrey, Essex, Suffolk, Norfolk oraz Lincolnshire. Dokładną mapę znajdą Państwo w zakładce „TRASY”.

Każdy klient Mobi-Travel, korzystając z usługi transportu osób, może zabrać ze sobą bagaż którego maksymalna wielkość ustalana jest indywidualnie. Koszt usługi która obejmuje dowóz od drzwi do drzwi wraz z bagażem to 80,00 GBP. W cenę biletu wliczony jest bagaż o maksymalnej wadze 40 kg. Koszt nadbagażu ustalany jest indywidualnie.

Mimo, że każdy klient może zabrać ze sobą bagaż, to obowiązują pewne restrykcje co do jego zawartości. Mowa tutaj o przewożeniu wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Według obowiązującego prawa, ilości powyższych towarów jakie może ze sobą wwieźć mieszkaniec dowolnego, innego kraju Unii Europejskiej są następujące:

a) Papierosy 800 sztuk
b) Cygara 200 sztuk
c) Cygaretki 400 sztuk
d) Tytoń 1 kg
e) Piwo 110 litrów
f) Wino 90 litrów
g) Spirytus 10 litrów
h)Wina wzmocnione (np. sherry, port) 20 litrów

Dodatkowe restrykcje obowiązują w przypadku przejazdu przez Niemcy. O ile w przypadku wyjazdu do Wielkiej Brytanii limity na poszczególne produktu można łączyć ( np. 800 szt. papierosów i kilogram tytoniu) o tyle nasi zachodni sąsiedzi respektują maksymalną ilość tylko jednego produktu (zabierając 800 szt. papierosów nie można zabrać już nic innego). Więcej o przewożeniu wyrobów tytoniowych i alkoholowych znajdą Państwo na poniższych stronach:

https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries
http://www.zoll.de/EN/Private-individuals/Travel/Travel-within-the-EU/Taxation/Alcohol-tobacco-and-products-containing-coffee/alcohol-tobacco-and-products-containing-coffee_node.html

Tylko z Mobi-Travel dotrą państwo do celu w komfortowych warunkach! Bezpieczne, klimatyzowane pojazdy wyposażone zostały w odtwarzacze DVD, aby umilić państwu przejazd!

Informujemy, że od 1 Kwietnia 2015 roku, obowiązuje kontrola graniczna osób opuszczających Wielką Brytanię tzw. ?Exit Checks?. W związku z tym, nasza firma jest zobligowana do udostępniania wszystkich danych, osób podróżujących naszymi pojazdami operatorom Eurotunnel oraz promów. Dane są przekazywane jeszcze przed przekroczeniem granicy Z Wielkiej Brytanii DO Francji, drogą elektroniczną (tzw. API – Advanced Passanger Information). W tym celu, nasi kierowcy jeszcze przed rozpoczęciem odprawy poproszą Państwa o udostępnienie danych wymaganych przez UK Border Agency. Za wszelkie utrudnienia i niedogodności uprzejmie przepraszamy. Wszystkie wymagane dane, jak i więcej informacji znajdą Państwo na poniższych stronach:

http://www.eurotunnel.com/uk/advance-passenger-information/
https://www.gov.uk/government/publications/exit-checks-on-passengers-leaving-the-uk/exit-checks-fact-sheet

Aby usługa transportu została w pełni zrealizowana wymagamy podania następujących informacji:

a) Imię i Nazwisko osoby zamawiającej
b) Numer telefonu osoby zamawiającej
c) Przystanek początkowy
d) Przystanek końcowy

TUTAJ

Aby zamówić transport online kliknij przycisk

Przeprowadzki

Przed Państwem zmiana miejsca zamieszkania? A może trzeba przewieźć dużych rozmiarów meble? Wystarczy skontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta Mobi-Travel, a z całą pewnością znajdą rozwiązanie tych problemów.

Jako, że usługa jest dość specyficzna, wszelkie wyceny są określane indywidualnie. Nasza Firma działa na terenie hrabstw: Kent, Buckinghamshire, Bedfordshire, Cambridgeshire, Northamptonshire, Hertfordshire, East Sussex, Londyn, Surrey, Essex, Suffolk, Norfolk oraz Lincolnshire.

Aby Mobi-Travel mogło zrealizować twoją przeprowadzkę, muszą Państwo podać następujące informacje:

a) Imię i Nazwisko osoby zamawiającej
b) Numer telefonu osoby zamawiającej
c) Miejsce odbioru rzeczy z przeprowadzki
d) Miejsce dostarczenia rzeczy z przeprowadzki

Zachęcamy również, by umieszczali Państwo zdjęcia lub opis przewożonych elementów, choć nie jest to obowiązkowe.

TUTAJ

Aby zamówić przeprowadzkę online kliknij przycisk

Transport-zwierzat

Zwierzęta często traktowane są jako członkowie rodziny. Kurierzy Mobi-Travel zdają sobie z tego sprawę i gwarantują bezpieczny przewóz Państwa pupili. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasza firma jest w stanie przetransportować teoretycznie każde zwierzę mieszczące się w samochodzie.

Każdego zamawiającego usługę transportu przewozu zwierząt prosimy zawsze o to, by jeszcze przed transportem zadbał o kilka podstawowych elementów. W przypadku gdy zwierzak przewożony jest bez opieki właściciel zobowiązany jest do udostępnienia klatki lub odpowiedniego transportera. Dodatkowo niezbędny będzie pokarm i woda do picia, a także smycz do wyprowadzania oraz kuweta w przypadku kotów. Każdy właściciel zwierzaka, jest zobowiązany również do przekazania nam paszportu zwierzęcia, który zawiera wszystkie niezbędne szczepienia.

Przewożąc zwierzęta, zobowiązani są Państwo do podania następujących danych:

a) Imię i nazwisko nadawcy
b) Dokładny adres nadawcy (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj)
c) Numer telefonu nadawcy
d) Imię i nazwisko odbiorcy
e) Dokładny adres odbiorcy (ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto, kraj)
f) Numer telefonu odbiorcy

Koszt transportu psa, kota lub fretki to koszt około 90-150 GBP. Jeśli chodzi o przewóz innych zwierząt, to ich koszt usługi jest wyceniany indywidualnie.

Prosimy również o zapoznanie się z informacjami na poniższych stronach:

Przemieszczanie zwierząt towarzyszących z Polski do państw Unii Europejskiej
Przemieszczanie zwierząt towarzyszących do Polski z państw Unii Europejskiej
Taking your pet abroad

TUTAJ

Przewóz zwierząt mogą Państwo zamówić przechodząc

Transport-pojazdów

Mobi-Travel ceni swoich klientów i to właśnie z myślą o nich oferuje pełen wachlarz usług. Z nami przetransportują Państwo do Polski lub Anglii każde auto osobowe, quad czy motocykl na lawecie.

Przez to, że zlecenia tego typu są są bardzo różnorodne, preferujemy kontakt telefoniczny aby mieć 100% pewność, że spełnimy Państwa oczekiwania. Dopuszczamy również wiadomości email lub poprzez Facebook aby mogli zostawić nam Państwo swój numer telefonu, z preferowanymi godzinami kontaktu.

Konsultanci Mobi-Travel po omówieniu i przyjęciu zlecenia, przekażą informację o pełnych kosztach zlecenia. W wypadku tej usługi są one wyliczane indywidualnie.

Usługa transportu będzie wymagała podania następujących danych:

a) imię i nazwisko zlecającego,
b) numer telefonu zlecającego,
c) adres z którego będzie transportowany pojazd,
d) adres na jaki będzie transportowany pojazd
e) opis pojazdu
f) niezbędne będzie również przygotowanie wszystkich dokumentów pojazdu

TUTAJ

Transport samochodu, motocykla lub quada?
Zadzwoń lub zostaw swój numer

Odbiór-zakupów

Zrobili Państwo zakupy za granicą, a koszt przesyłki jest wysoki? A może trzeba odebrać przesyłkę, na co nikt nie ma czasu? Mobi-Travel zna te problemy i wiele innych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wprowadziliśmy usługę odbioru zakupów.

Jeśli kupują Państwo na zagranicznych serwisach aukcyjnych jak eBay lub robią często zakupy w zagranicznych sklepach to z pewnością skorzystają Państwo z usług Mobi-Travel.

Koszt każdego zlecenia jest wyliczany indywidualnie, ze względu na różnorodność odbieranych towarów.

Informacje wymagane przez naszą firmę to:

a) Imię i Nazwisko osoby zlecającej odbiór
b) Telefon osoby zlecającej odbiór
c) Adres na jaki mamy dostarczyć odebrane zakupy
d) Imię i nazwisko lub nazwa punku z którego mamy odebrać zakupy
e) Telefon do osoby wydającej zakupy
f) Adres z którego mamy odebrać zakupy
g) Krótki opis zakupów które mają być odebrane

TUTAJ

Usługę odbioru zakupów można zamówić

usługi-indywidualne

Mobi-Travel stawia na ciągły rozwój. Dzięki temu nie ograniczamy się i jesteśmy w stanie zrobić więcej niż inni. Jeśli mają Państwo nietypowe zlecenia, wymagające indywidualnego podejścia o przejście na stronę KONTAKT.

TUTAJ

Skontaktuj się z nami